Subscribe Now

Trending News

Web sitemizi kullanarak, çerezlerimizin kullanılmasını kabul ediniz.

Makale Arşivi

Özel Usta İşi Tesbihler
Tesbih Çeşitleri

Özel Usta İşi Tesbihler 

Özel Usta İşi Tesbih

Usta yapımı tesbih çeşitleri, usta eller tarafından tesbih malzemesinin işlenmesi ile yapılır. Özel el işçiliği ile yapılan el yapımı tesbihlerin fiyatları, normal tespihlere göre daha pahalıdır. Tesbihlerin malzemesinin türü, kalitesi ve el işçiliği gibi etkenlerin hepsi, kültürel değerini daha da artırır. Bünyemizde bulunan tespih ustaları dahilinde, sipariş üzerine tesbih modelleri el işçiliği ile yapılmaktadır. Tespih malzemesi isteğe göre değişkenlik gösterebilir. Genel olarak kullanılan tespih malzemeleri; ağaç malzemeler, hayvansal ürünler, doğal taşlar, kehribar şeklindedir. Tesbihler; farklı detay ve aksesuarlar ile değişik tesbih modellerine sahiptir. Altın kaplama, gümüş işlemeli, gümüş püsküllü, kazaz püsküllü, küre kesim gibi farklı detaylara sahip el yapımı tesbih modelleri bulunur.

Tesbih modelleri dahilinde, özel ustalarımız istediğiniz tesbih modelini sizler için yapmaktadır. Selamet Şeker, Turgay Karaman, Feyzullah Kalaycı, Ahmet Yenisu gibi tesbih ustalarımız, istediğiniz tesbih modelini size özel işlemektedir. El yapımı, özel işlemeli tesbihlerin hepsi kaliteli ve şık bir görünüme sahiptir. Gümüş işlemeli, altın kaplama, püskül detayları gibi özellikleri sizlerin isteklerinize göre yapılır. Tesbih modellerimizi, sitemiz üzerinden inceleyebilir ve zevkinize uygun olan model için sipariş verebilirsiniz.

Özel Yapım Tesbih

Özel Usta yapım tesbih modelleri, el işlemesi ile birbirinden özel çeşitlere sahiptir. Özel ustalar tarafından yapılan el yapımı tesbihlerin, malzemesi aynı olup işleme detaylarında farklılık gözlemlenebilir. Talebinize göre, dilediğiniz aksesuar ekletebilirsiniz. Ağaç tesbihler, hayvansal tesbihler, doğal taş tesbihler, kehribar tesbih modelleri, gümüş işlemeli, altın püsküllü detayları, özel yapım tesbihlerde tercih edebilir ve zevkinize uygun olan bir modeli yaptırabilirsiniz. Tesbih malzemeleri genel olarak; ağaç, hayvansal ürünler, doğal taşlar, kehribar türleri şeklindedir. Kullanılan malzemenin işlemesinde; gümüş işlemeler, altın kaplamalar gibi özellikler ile hoş görseller elde edilir.

Özel Usta yapım tesbih çeşitleri ile sizlerde kendinize özgü tesbih modelinize kavuşabilirsiniz. Kullanılan malzemenin, tesbih ustaları tarafından işlenmesi ile tesbih modelleri ayrı bir değer kazanır. Tesbihin kültürel önemi ile ustasının işçiliği birleşir ve bambaşka bir kültürel değeri bizlere sunar. Özel el yapımı tesbihler, koleksiyonlar için vazgeçilmez ürünler arasında yer alır. Koleksiyonlarınız dahilinde saklayabilir ya da hediye edebilirsiniz. Tesbih sevenler için özel bir hediye olacağını söyleyebiliriz. Özel işçiliğe ve el yapımı ile daha da değerlenen tesbih modelleri herkese hitap eden detaylara sahiptir. Zevkinize göre tesbih modeli tercih edebilir ve gümüş işlemeli, altın kaplama gibi detayları kendiniz belirleyebilirsiniz. Ayrıca püsküllü, kazaz püsküllü, gümüş püsküllü gibi detaylar da istediğinize göre eklenmektedir.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *