Subscribe Now

Trending News

Web sitemizi kullanarak, çerezlerimizin kullanılmasını kabul ediniz.

Makale Arşivi

99’luk Tesbih Modelleri
Tesbih Çeşitleri

99’luk Tesbih Modelleri 

99 luk Tesbih

99 luk tesbih çeşitleri, genel olarak tesbih modellerinin hepsini kapsayan özelliğe sahiptir. Tesbih dizimi özelliğine göre 99’lu dizim özelliğine sahiptir. Tesbih kültürü geleneksel kültürümüzü yansıtan özelliğe sahiptir. Eski çağlardan bugüne kadar, tesbih yapımında çeşitli malzemeler kullanılmıştır. Böylece her zevke hitap eden, farklı özelliklere sahip tesbih modelleri elde etmekte mümkündür. Tesbih yapımında kullanılan malzemeler genel olarak; ağaç, doğal taşlar, kehribar, hayvansal ürünler şeklindedir. İsteğe göre, el işi özel usta işlemesi dahilinde tesbihler yapılmaktadır. Tesbih modelleri; ağaç tesbihler, doğal taş tesbihler, kehribar tesbih modelleri, hayvansal tesbih modelleri gibidir. Size özel el yapımı tesbih seçenekleri olduğu gibi hazır tesbih modellerimizden birini de seçebilirsiniz. 99 luk tesbih modelleri de; doğal taşlar tesbihler, kehribar tesbih modelleri gibi her modele özgü 99’lu tesbihlere ulaşmanız mümkündür. Tesbih modellerimizi internet üzerinden detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Ayrıca, 99’lu tesbih modelleri, farklı aksesuar ve detaylar ile hareketlenmelere sahiptir.

 99 Tesbih

99 tesbih modelleri ile genel tesbih modelleri aynı özelliklere sahiptir. Tesbih modelleri farklı  dizim özelliklerine sahiptir. Modellerimizin 33’lü veya 99’lu vb. tesbih modelleri mevcuttur. Ağaç tesbih modelleri, doğal taş tesbih modelleri, kehribar tesbih modelleri, hayvansal tesbih modelleri gibi tesbih modellerinin her birinin, 99’lu tesbih çeşitleri vardır. Ayrıca her biri farklı detaylar ile işlemelere sahiptir. Gümüş püsküllü 99’lu, küre kesim 99’lu tesbih, Ateş-i kehribar 99’lu usta işi tesbih, arpa kesim gibi farklı detaylara ve özelliklere sahiptir. Özel usta işi tesbih modellerinin fiyatları diğerlerine göre daha yüksektir. Usta işi olduğundan ve taşın işleme detayları gibi nedenler ile değeri iki kat artar. 99’lu ve 33’lu tesbih tesbih modelleri genel olarak aynıdır. Sadece sayı adetlerinde farklılıklar gözlemlenebilir. İsteğinize göre sayı adedi doğrultusunda, tesbih modelini tercih edebilirsiniz.

99 lu Tesbih Modelleri

99 lu tesbih modelleri; ağaç tesbihler, kehribar tesbih modelleri, doğal taş tesbihler, gümüş tesbihler, altın tespihler gibi farklı modellere sahiptir. Tesbih modellerinde, kullanılan malzemelerde farklılık gözlemlenir. Ağaç, doğal taşlar, kehribar ya da hayvansal ürünler gibi malzemeler tesbih yapımında kullanılır. Aynı şekilde küçük detaylar ile tesbih işleme esnasında aksesuarlar dahil edilir. Gümüş püsküllü detaylar, kesme tesbih, gümüş işlemeli tesbih, kazaz örgülü püskül, arpa kesim gibi daha sayısız şekilde değişik detaylara sahip modelleri mevcuttur.

 • 99’Lu Doğal İnci Tesbih Arpa Kesim 925 Ayar Gümüş Püsküllü
 • Selamet Şeker Usta Yapımı 99’lu Kalem işçilikli Narçıl tesbih
 • El İşi Usta Yapım 99’lu Mavi sıkma Kehribar tesbih
 • Özel Usta Yapımı 99’lu Yeşil Sıkma Kehribar Tesbih
 • 99’lu Selamet Şeker Usta Yapımı Narçıl Tesbih
 • Özel Usta İşi Elde Yapım 99’Lu Katalin Tesbih
 • Mini boy Kure Kesim 99’lu Kuka Tesbih
 • Küre kesim 99’lu Venge Tesbih
 • Yassı Kesim 99’lu Kuka Kesim tesbih
 • Arpa Kesim 99’lu Kuka Tesbih
 • Lapis Lazuli 99’lu 925 Ayar Gümüş İmame ve Püsküllü

99 Tesbih Fiyatları

99 tesbih fiyatları, tesbih işçiliğine ve kullanılan malzemelere göre değişkenlik göstermektedir. 99’lu tesbihlerin fiyatları, 85 TL ile 4 bin TL arasında değişkenlik gösterir. En pahalı tesbih modellerinden biri; Ateş-i Kehribar Sarıklı Bektaşi 99’lu Usta İşi Tesbih modelidir. Fiyatı; 4, 250 TL civarındadır. 99’lu tesbihlerin ve genel olarak tesbih modellerinin fiyatları, çeşitli fiyat bütçesine sahiptir. Her bütçeye hitap eden tesbih modellerimiz mevcuttur. Ödeme seçenekleri ile kolaylıkla ödeme yapabilir ve sipariş verebilirsiniz. Dilerseniz bizler ile iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Related posts

Bir cevap yazın

Required fields are marked *